IDT, Integrated Device Technology Inc 709279L15PF
Regular price
Dhs. 37.09
Regular price
Dhs. 39.04
Sale price
Dhs. 37.09
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 37.09 | Dhs. 37.09 |
| 15+ | Dhs. 35.92 | Dhs. 538.80 |
| 25+ | Dhs. 35.14 | Dhs. 878.50 |
| 50+ | Dhs. 33.18 | Dhs. 1,659.00 |
| 100+ | Dhs. 29.28 | Dhs. 2,928.00 |
| N+ | Dhs. 5.86 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Dual Port, Standard |
| Memory Size | 512Kbit |
| Memory Organization | 32K x 16 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 40 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 30 ns |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
No datasheet available. Please contact sales@hqickey.com for the latest datasheet.

×