IDT, Integrated Device Technology Inc 71256S35DB
Regular price
Dhs. 112.20
Regular price
Dhs. 118.12
Sale price
Dhs. 112.20
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 112.20 | Dhs. 112.20 |
| 15+ | Dhs. 108.67 | Dhs. 1,630.05 |
| 25+ | Dhs. 106.31 | Dhs. 2,657.75 |
| 50+ | Dhs. 100.40 | Dhs. 5,020.00 |
| 100+ | Dhs. 88.59 | Dhs. 8,859.00 |
| N+ | Dhs. 17.72 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | 35ns |
| Access Time | 35 ns |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 28-CDIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 28-CDIP |

×
71256S35DB.pdf