IDT, Integrated Device Technology Inc 71T75602S150PF
Regular price
Dhs. 25.77
Regular price
Dhs. 27.12
Sale price
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 25.77 | Dhs. 25.77 |
| 15+ | Dhs. 24.95 | Dhs. 374.25 |
| 25+ | Dhs. 24.41 | Dhs. 610.25 |
| 50+ | Dhs. 23.05 | Dhs. 1,152.50 |
| 100+ | Dhs. 20.34 | Dhs. 2,034.00 |
| N+ | Dhs. 4.07 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) |
| Memory Size | 18Mbit |
| Memory Organization | 512K x 36 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 150 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 3.8 ns |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |