IDT, Integrated Device Technology Inc 71T75602S166BGI
Regular price
Dhs. 140.26
Regular price
Dhs. 147.64
Sale price
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 140.26 | Dhs. 140.26 |
| 15+ | Dhs. 135.83 | Dhs. 2,037.45 |
| 25+ | Dhs. 132.88 | Dhs. 3,322.00 |
| 50+ | Dhs. 125.49 | Dhs. 6,274.50 |
| 100+ | Dhs. 110.73 | Dhs. 11,073.00 |
| N+ | Dhs. 22.15 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) |
| Memory Size | 18Mbit |
| Memory Organization | 512K x 36 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 3.5 ns |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |