IDT, Integrated Device Technology Inc 71T75802S100BG
Regular price
Dhs. 127.15
Regular price
Dhs. 133.85
Sale price
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 127.15 | Dhs. 127.15 |
| 15+ | Dhs. 123.14 | Dhs. 1,847.10 |
| 25+ | Dhs. 120.47 | Dhs. 3,011.75 |
| 50+ | Dhs. 113.77 | Dhs. 5,688.50 |
| 100+ | Dhs. 100.39 | Dhs. 10,039.00 |
| N+ | Dhs. 20.08 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) |
| Memory Size | 18Mbit |
| Memory Organization | 1M x 18 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 5 ns |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |