IDT, Integrated Device Technology Inc 71V65803S100BG
Regular price
Dhs. 80.39
Regular price
Dhs. 84.63
Sale price
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 80.39 | Dhs. 80.39 |
| 15+ | Dhs. 77.86 | Dhs. 1,167.90 |
| 25+ | Dhs. 76.17 | Dhs. 1,904.25 |
| 50+ | Dhs. 71.94 | Dhs. 3,597.00 |
| 100+ | Dhs. 63.47 | Dhs. 6,347.00 |
| N+ | Dhs. 12.69 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) |
| Memory Size | 9Mbit |
| Memory Organization | 512K x 18 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 5 ns |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |