IDT, Integrated Device Technology Inc 71V67603S166PFG
Regular price
Dhs. 102.87
Regular price
Dhs. 108.27
Sale price
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 102.87 | Dhs. 102.87 |
| 15+ | Dhs. 99.61 | Dhs. 1,494.15 |
| 25+ | Dhs. 97.44 | Dhs. 2,436.00 |
| 50+ | Dhs. 92.03 | Dhs. 4,601.50 |
| 100+ | Dhs. 81.20 | Dhs. 8,120.00 |
| N+ | Dhs. 16.24 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Memory Size | 9Mbit |
| Memory Organization | 256K x 36 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 3.5 ns |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |