IDT, Integrated Device Technology Inc 7MB4048S25P
Regular price
Dhs. 269.88
Regular price
Dhs. 284.07
Sale price
Dhs. 269.88
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 269.88 | Dhs. 269.88 |
| 15+ | Dhs. 261.34 | Dhs. 3,920.10 |
| 25+ | Dhs. 255.66 | Dhs. 6,391.50 |
| 50+ | Dhs. 241.46 | Dhs. 12,073.00 |
| 100+ | Dhs. 213.05 | Dhs. 21,305.00 |
| N+ | Dhs. 42.61 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Bulk | |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Memory Size | 4Mbit |
| Memory Organization | 512K x 8 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | 25ns |
| Access Time | 25 ns |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 32-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 32-PDIP |

×
7MB4048S25P.pdf