IDT, Integrated Device Technology Inc IDT71V416S15PHG
Regular price
Dhs. 355,877.81
Regular price
Dhs. 374,608.22
Sale price
Dhs. 355,877.81
| Quantity | Unit Price | Total Price |
|---|---|---|
| 1 | Dhs. 355,877.81 | Dhs. 355,877.81 |
| 15+ | Dhs. 344,639.56 | Dhs. 5,169,593.40 |
| 25+ | Dhs. 337,147.40 | Dhs. 8,428,685.00 |
| 50+ | Dhs. 318,416.99 | Dhs. 15,920,849.50 |
| 100+ | Dhs. 280,956.17 | Dhs. 28,095,617.00 |
| N+ | Dhs. 56,191.23 | Price Inquiry |
Shipping calculated at checkout.
Request Quote / Inquiry
| Product attributes | Property Value |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Series | |
| Packaging | Tube |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Memory Size | 4Mbit |
| Memory Organization | 256K x 16 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | - |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |
| Access Time | - |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Supplier Device Package | 44-TSOP II |
No datasheet available. Please contact sales@hqickey.com for the latest datasheet.

×